ביטוח בריאות פרטי

הביטוח הרפואי הפרטי, או ביטוח בריאות פרטי, מתחלק לשלושה ענפים: ניתוחים מיוחדים מחו"ל, תרופות שאינן נכללות בסל הבריאות הממלכתי והשתלות איברים.

הצורך בביטוח בריאות פרטי – ישנם מקרים בהם אדם זקוק לתרופה יקרה,שאינה נכללת בסל שירותי הבריאות הממלכתי,תרופה זו יכולה להאריך את חייו, או אדם הנזקק לטיפול רפואי מתקדם ולניתוח שאינו קיים בארץ, בכל המקרים האלה זמן ,מהירות הטיפול והמענה הרפואי הם אלו שיקבעו את גורלו. כיום עניין הרפואה אינו עוד כערך "מותרות", ויותר ויותר לקוחות מבטחים עצמם ואת משפחתם בביטוח בריאות פרטי, כדי לקבל כיסוי ומגוון רחב יותר של שירותי רפואה ברמה מתקדמת ,לפעמים יותר מזו של קופות החולים. עם הזמן חברות ביטוח בריאות פרטיות הרחיבו אף הן את הנושאים הכלולים בפוליסות ביטוח הבריאות, וכיום ניתן לקבל ביטוח רפואי פרטי,בכל נושא לדוגמא { ביטוח רפואי לנשים בהריון,ביטוח רפואי לחולי סרטן ועוד…}

כיום פועלות בשוק חברות ביטוח בריאות רבות שמספקות ביטוחי בריאות רבים ומגוונים,לפרטיים ולמשפחות,אישיים וקולקטיביים. נכיר מס' סוגי פוליסות מקרוב.

אחת מהן הינה ביטוח רפואי ייחודי לילדים, פוליסת ביטוח בריאות זו מפעילה קו שירותי רפואה משלימים לקופות החולים, ומציעה כיסוי רפואי משלים ורחב לילדים. ביטוח הבריאות כולל בחובו,כיסוי להשתלות בארץ ובחו"ל,תרופות שאינן כלולות בסל שירותי הבריאות, פיצוי למקרה מוות, כיסוי מורחב להוצאות ניתוח בחו"ל הכוללות, שהייה ,הטסה רפואית, המשך טיפולים בארץ ועוד..

נדון בסוג נוסף של פוליסת ביטוח בריאות שמציעות חברות ביטוח בריאות ,והיא פוליסת ביטוח סיעודי, עיקר התכנית הינו לספק למבוטח כיסוי סיעודי נרחב ביותר, המציע למטופל שירותי רפואה מקיפים ,והפוליסה אף מבטיחה פיצוי כספי בגין תאונות עבודה, מוות , תאונת דרכים או מחלה ,שגרמו למצב סיעודי. פוליסת ביטוח בריאות סיעודי זו אף כוללת מענק למקרה מוות, שיקום למבוטח כשהוא איננו יכול לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ,לאכול ולשתות,לשלוט על סוגריו,ומוגבל בניידות, ואף למבוטח שהוא תשוש נפש הזקוק למלווה צמוד,במקרים אלה נכנס לתוקף ביטוח הבריאות, שמסייע , ומייעל את מתן השירותים הרפואיים למבוטח , בנוסף לשירותים הרפואיים שהוא נדרש לקבל מקופת החולים אליה הוא משתייך. פוליסת ביטוח בריאות סיעודי, כוללת גם מימון תרופות שאינן נכללות בסל שירותי הבריאות הממלכתי, חוות דעת רפואית ו/או מקצועית שנייה, כיסוי ועזרה בטיפולים וניתוחים בחו"ל, סבסוד במתן אביזרים וכלים רפואיים.

דנו רק בשני תחומים של פוליסות בריאות – לאוכלוסיית הילדים ,ואוכלוסיית הקשישים. אבל כיום ההיצע לביטוחי בריאות משלימים הלך והתפתח,וחברת הביטוח הפרטי יכולה "לתפור" לכל אדם את פוליסת הביאות המשלימה המתאימה לו ביותר , על פי צרכיו הרפואיים. חשוב מאוד לבדוק טוב-טוב לפני שניגשים לעשות ביטוח בריאות משלים, לעשות סקר שוק מי היא חברת הביטוח הטובה והמובילה ביותר,ומה מחיריה מה היא מציעה ולאחר מכן להשוות את הצעות הביטוח השונות ולבחור בזו הטובה והמתאימה ביותר ורק אז לגשת ולבטח עצמך , ואת משפחתך. חשוב גם לציין, כי עסקי ביטוחי הבריאות הפרטיים,פונים לקהל לקוחות נרחב עם מעמד חברתי-כלכלי שונה,וכי גם בנושא ביטוחי בריאות, הכסף משחק פה כלי חשוב לקדמה והתפתחות גם בנושא הבריאות ,ואורך החיים.

לסיום נאמר כי, בריאות היא ללא ספק עסק יקר, בייחוד לאור העובדה כי סל שירותי בריאות ממלכתי רחוק מלכסות את מגוון הצרכים הרפואיים להם עלול אדם להזדקק. התעניינותכם ברכישת ביטוח בריאות פרטי תוביל לאחת ההחלטות החשובות בחייכם. ביטוח בריאות, הינו ביטוח ארוך תווך,שילווה אתכם, ואת בני משפחתכם שנים ארוכות, בידיעה כי יש לרשותכם רשת ביטחון, המבטיחה את האמצעים הכלכליים, שידרשו לכם בכדי להשיב את בריאותכם לתקנה ולשמור על איכות חייכם.