הרחבות אפשריות לפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל

בדרך כלל חברות הביטוח אינן מגבילות את הביטוח לארצות מסוימות, כאמור העלות של שירותי הרפואה והטיפולים הרפואיים משתנה ממדינה למדינה, כאשר מדובר במדינות המזה"ת ואירופה עלויות שירותי הרפואה {אשפוזים וכו'..} יהיו זהים לישראל, אך מדינות ביבשות רחוקות יותר כגון אמריקה הצפונית עלויות שירותי הרפואה גבוהות יותר וצריך להרחיב את פוליסת הביטוח שתקנה גם שירותי רפואה יקרים יותר.במדינות העולם השלישי , בהן רמת שירותי הרפואה היא נמוכה, רצוי להסדיר את פוליסת הביטוח שתקנה הטסה אווירית והעברה לבית חולים בארץ. ישנן חברות ביטוח שבהן תמורת פרמיה נוספת ניתן לקבל כיסוי רפואי מלא.

במסגרת הביטוח לנסיעות ישנן הוצאות כבודה ויש טיולים שמטרתן לערוך קניות של תכשיטים וחפצים יקרי ערך, הסכומים להגבלת המטען אצל חברות הביטוח השונות הינן אחידות, אך ניתן להרחיבם עד גבול מסוים ע"י רכישת פרמיה נוספת.במסגרת הביטוח ניתן לבטח גם דירה ואף את תכולתה, אך חשוב לקחת בחשבון כי ביטוח הדירה בהשתתפות העצמית בביטוח הדירה גבוה יותר בהשתתפות העצמית לפי פוליסת הביטוח נסיעות לחו"ל.המטען מבוטח על בסיס נזק ראשון ולא חל לגביו ביטוח חסר. כדאי לזכור, כי את ביטוח הנסיעות לחו"ל ניתן לרכוש באמצעות חברות אשראי רבות,כמו גם קופות החולים , אלה מציעות ביטוח נסיעות חינמי ללקוחותיהם. על פי רוב,מדובר בפוליסות ביטוח נסיעות סטנדרטיות המציעות כיסוי ביטוחי בסיסי בלבד.כיסוי זה כאמור,אינו מתאים בכל המקרים ומומלץ לרכוש כיסוי ביטוחי נוסף, בהתחשבות במס' פרמטרים כגון: גיל, מצב רפואי ואף סוג הטיול.

לסיום נסכם, ביטוח הנסיעות בחו"ל מתחיל עוד בארץ ולכן יש להתאים את כיסוי הביטוח לצרכי הנוסע למשל, במקרים בהם מתכנן הנוסע לעסוק בספורט אתגרי כזה או אחר, מומלץ לבדוק את ההגבלות בביטוח נסיעות ,ולרכוש כיסוי ביטוחי ייעודי לפעילות המתוכננת.גם במקרים בהם מתכנן הנוסע לקחת עימו פריטים יקרי ערך,לדוגמא,תכשיטים ,מחשב נישא וכדומה מומלץ לרכוש כיסוי ביטוחי נפרד עבור פריטים אלו.שיקול נוסף יש בביטוח למטען ולכבודה שנמצאת ברשותנו,יש לזכור כי אחריות חברת התעופה למטען נקבעת על פי אמנת ג'נבה,וזו כוללת פיצוי סמלי על פי משקל ולא על פי ערכו.שיקול נוסף שעל הנוסע לקחת בחשבון היא במצבו הרפואי של הנוסע. ביטוחי נסיעות סטנדרטים אינם מכסים על פי רוב נוסעים בעלי מחלות כרוניות,ומצבים רפואיים קודמים,כדוגמת סוכרת,מחלות לב ,לחץ דם ודומיהם. במקרים אלו, יש לבחון את התנאים בביטוח,ואף לרכוש ביטוח נסיעות מתאים. לנוסעות בהריון למשל מומלץ לבדוק את ההגבלות בביטוח הנסיעות הנוגעות להריון וסיבוכים אפשריים,ועשויות גם להידרש להמציא לחברת ביטוח הנסיעות הצהרה ביחס למצב בריאותן. לבסוף פרטים נוספים בנוגע לביטוח נסיעות לחו"ל, שעל הנוסע לדעת הם:

1. ביטוח נסיעות בסיסי עולה מספר דולרים בודדים ליום,והוא כולל בחובו ביטוח מזוודות,הוצאות אשפוז,וטיפול שיניים.
2. סכום ביטוח הנסיעות לחו"ל הינו אחיד לכל יעדי הטיסה.
3. למטיילים חובבי הספורט האתגרי מבינינו,יכולים לקבל פוליסת ביטוח על ספורט אתגרי בתוספת של בין דולר לשני דולרים בודדים ליום.
4. את ביטוח הנסיעות לחו"ל מכסה גם את דמי ביטול הטיסה {במידה וזו לא יצאה במועד ,שנקבע,או שביתת חברות התעופה}.
5. פרמיות הביטוח נקבעות על פי גיל,ככל שהמבוטח מבוגר יותר כך גדל הסיכון,ויחד עם זאת כך גדל סכום הביטוח.

והכי חשוב-שתיסעו בשלום ותחזרו בשלום – ואל תשכחו ליהנות בדרך!