טיפים לרכישת ביטוח דירה

בשעה טובה קניתם בית! אחרי חיפושים ארוכים מצאתם את בית החלומות שלכם. לקחתם משכנתא, רכשתם עבורה ביטוח, הזמנתם רהיטים חדשים ואוטוטו נכנסים לדירה. עבדתם קשה אבל הרגע הזה מתקרב בו תפתחו בקבוק שמפנייה ותתחילו בשלב חדש בחיים. אבל החיים מלאי הפתעות, לפעמים קצת פחות נעימות וללא ספק שאנחנו לא יכולים לשלוט בהם: רעידות אדמה, שיטפון בלתי צפוי שעובר דרך הבית או גניבה, אלו הם חלק קטן מאוד של תרחישים שאינם בלתי סבירים – להתרחש. לכן כדאי לכם לחשוב על ביטוח דירה.
כבר ביטחנו אותה, מה זה הביטוח של המשכנתא?
נכון, ביטחתם כיוון שהבנק דרש. למעשה, רכשתם ביטוח שנקרא ביטוח משכנתא המורכב מפוליסת חיים וביטוח מבנה. אבל האם רכשתם מוצר מתאים לצרכים שלכם? ביטוח מבנה הוא ביטוח בסיסי שאינו כולל סיכונים ונזקים רבים. בנוסף לו, קיים ביטוח לתכולת דירה, והוא מכסה רכוש שקיים בדירה מנזקי אש, מים, אסונות טבע, פריצה ועוד. אם אתם עובדים מהבית, המחשב האישי שלכם יקר ערך עבורכם, מה תעשו אם ייגנב? ביטוח תכולת דירה אמור להגן על הכסף שלכם ועל איכות החיים שלכם ככל האפשר ע"י הרחבות לפוליסות ואספקת מוצרים נלווים לכל תכנית ביטוח, בין היתר למשל, תיקון מחשבים אקספרס. כדאי להתעניין ולקבל כמה הצעות כדי להיות מכוסים ככל האפשר.
טוב, אז.. מה צריך עוד לדעת על ביטוח דירה?
הצעד הראשון לפני רכישת פוליסה לביטוח דירה, הוא השוואה. פנו למספר חברות ביטוח והשוו בין ההצעות שלהן. כך תוכלו להתרשם מטווח הכיסויים הקיימים, מרמת השירות והפרוצדורות במקרה של תביעה.
• בדקו את גובה הפרמיה (דמי הביטוח) ותנאי התשלום. בכל פוליסה לביטוח דירה מופיע סעיף סייגים המסיר מחברת הביטוח את החבות כלפיכם. קראו אותו!
• גובה השתתפות עצמית – לעתים הגדלת חלקכם בכיסוי, יכול להוזיל את דמי הניהול. לשיקולכם.
• ביטול כיסויים מסוימים יוזיל גם את דמי הביטוח, תחשבו טוב אם כדאי לוותר על כיסויים אלו, למשל מפני גניבה, פעולות זדון ורעידות אדמה.

לסיכום: ביטוח דירה אכן מהווה הוצאה כספית נוספת, ועליכם להחליט מה עמדתכם לגבי הסיכונים הקיימים. התייעצו עם אנשי מקצוע: יועצי ביטוח וסוכני ביטוח, בעלי מקצוע שונים והניסיון המקצועי שלהם ונסו להתרשם מהנחיצות של הביטוח. אם החלטתם שאתם רוצים לבטח את תכולת הדירה ולהרחיב את ביטוח המבנה, ערכו השוואות בין המוצרים והמחירים. אולי תצליחו להוזיל קצת את דמי הביטוח. והעיקר, שיהיה בשעה טובה בבית החדש!