סוגי ביטוח נסיעות

אמור, ביטוח נסיעות לחו"ל מתחלק לפי סוג הנוסע: תרמילאי, עסקים ,ואף רפואי. נרחיב בזאת על שלושת סוגי ביטוח אלה. ביטוח תרמילאי-עבור תרמילאים רבים, חווית הטיול הינה חוויה עמוקה,חוויה של היכרות חדשה עם תרבויות,ריחות ,אנשים ועוד, פוליסת ביטוח זו הינה האופטימלית ביותר למטיילים הצעירים היוצאים לתקופות ממושכות לחו"ל,פוליסת ביטוח זו כוללת בחובה את כל המרכיבים כגון: חילוץ ואיתור על ידי יחידות חילוץ,ספורט אתגרי,מחלות גיאוגרפיות-מחלות שאופייניות לאזורים מסוימים,כגון מלריה באפריקה,כיסוי מורחב למטען, קשר טלפוני עם רופא ישראלי,הטסה רפואית, מוקד חירום וסיוע 24 שעות ביממה,ואף חילוץ כתוצאה משימוש בסמי הזיה {במדינות הרלוונטיות }, פוליסת ביטוח לתרמילאי נקבעת על פי מס' פרמטרים של זמן,והגבלת גיל הנע בין 18-59,כל נוסע רשאי להתאים לו את פוליסת הביטוח בהתאם לסוג הטיול אליו הוא יוצא, בין אם זה טיול אתגרי שמצריך חילוץ,ובין אם זה טיול במדינות המתפתחות.במסגרת פוליסת הביטוח התרמילאי זכאי בהפסד תשלומים בגין ביטול או קיצור הנסיעה,תקבלו החזר מחברת הביטוח,הפוליסה אף כוללת הוצאות טיפול רפואי במקרי חירום וכל ההוצאות הנלוות לכך,תאונות אישיות {נכות ואף מוות },אחריות כלפי צד ג',ואף כבודה.

ביטוח נוסף הקיים בסוגי הפוליסות הינו ביטוח נסיעות לחו"ל לאנשי עסקים עד גיל 75 , שטסים לחו"ל בתדירות גבוהה ,ולא רוצים כל פעם מחדש לערוך ולהתאים פוליסת ביטוח,ורוצים את הביטוח עם המחיר המתאים ביותר,ושיהיה מותאם לצרכיהם האישיים,פוליסת ביטוח זו אינה נדרשת בחידוש לפני כל יציאה לחו"ל אלא רק פעם בשנה,במסגרת הביטוח נהנים אנשי העסקים מכיסוי נרחב במס' פרמטרים אשר עונים על צרכיהם,חלק מהפוליסות אף כוללות פיצוי גבוה יותר עבור ציודם בעת אבידה או נזק,כיסויים לאובדן כושר עבודה, החמרה למחלות קיימות,רעידות אדמה ,ספורט ועוד..

במסגרת ביטוח לנסיעות לחו"ל, ישנו עוד ביטוח והוא ביטוח נסיעות לחו"ל רפואי, ביטוח זה מתחלק לנוסע בריא,ולנוסע עם בעיות רפואיות, ביטוח לנוסע הבריא אשר אינו סובל ממחלות קיימות,ואינו נוטל תרופות על בסיס קבוע, ביטוח רפואי זה הינו הביטוח הבסיסי ,מתאים לנוסעים עד גיל 85 והוא כולל בחובו אשפוז,הוצאות כבודה,ביטול וקיצור נסיעה,חילוץ אווירי,טיפולי חירום בשיניים,צד שלישי,ואף הטסה רפואית. הביטוח נע בין הגילים 17-85 , תוקפו כ180 יום והפרמיה שלו משתנה בהתאם לגיל בד"כ הפרמיה נעה בין 1.40$ הזול ביותר ועד 5.25$ למבוגרים יותר. ביטוח רפואי של נסיעות לחו"ל הינו למבוטח עם בעיות
רפואיות,אנשים הסובלים ממחלות כרוניות או הסובלים ממחלות לב,ולא היו מאושפזים בחצי שנה האחרונה,נשים בהריון,ונוסעים אשר נוטלים תרופות על בסיס קבוע,פוליסה זו נעה בין הגילים 17-85,והפרמיה בביטוח זה נעה בין 3.15$ לנוסעים צעירים ,ועד 14$ למבוטחים מבוגרים יותר, ימי הביטוח נעים לתקופה של חודש ועד 90 יום. במסגרת פוליסת ביטוח זו הנוסעים זכאים לאשפוז והוצאות רפואיות,הטסה רפואית לארץ, החזר הוצאות בגין ביטול נסיעה או דחייה, העברת גופה,צד שלישי, החמרה של מחלה קיימת ועוד..

עד עכשיו הרחבנו את סוגי פוליסות הביטוח שניתן להשיג אצל חברות הביטוח, אך כיום ביטוח נסיעות לחו"ל ניתן לעשות גם דרך חברת כרטיס האשראי, ביטוח זה הינו בסיסי ביותר והוא בד"כ כלול במחיר הכרטיס הבינלאומי שהונפק לכם בבנק.את הכיסוי ניתן להרחיב ע"י תוספת פרמיה, בהתאם לצרכיכם האישיים,מצבם הגופני,גילכם,ארצות הנסיעה וסוג הטיול{אתגרי או נופש}, דוגמא לפוליסת הביטוח של חברת כרטיסי אשראי שתנאיה להפעלת הביטוח הם כרטיס בר תוקף, מבוטח עד גיל 75, תושב ישראל שהפעיל את הביטוח טרם נסיעתו לחו"ל, מבוטח אשר מצבו הבריאותי תקין,והוא אינו נוטל תרופות על בסיס יומיומי, נמצא בהחמרה של מחלה קיימת, או אישה בהריון יהא מכוסה ללא תשלום בביטוח נסיעות לחו"ל בכפוף לתנאי הפוליסה המלאים.

בדרך כלל, ביטוח נסיעה לחו"ל לא נוהגים לערוך לתקופה שעולה על חצי שנה שהייה, אנשים הנוסעים לחו"ל לתקופות ארוכות יותר מבטחים עצמם ביטוח רפואי במדינה היעד.פוליסת הביטוח לא נועדה לספק שירותים וטיפולים רפואיים והיא איננה קופת חולים. פוליסת הביטוח לחו"ל שמתבצעת ע"י חברת כרטיס האשראי אינה מוגבלת במספר הנסיעות לשנה, אך מקיימת הגבלה למסע אחד בן 45 ימים,במקרה כזה ניתן להאריך את הביטוח ל60 ע"י תשלום נוסף. חשוב לקבוע בארץ את תוקף הביטוח כי חברות הביטוח אינן ששות להאריך את תקופת הביטוח.