ביטוח - מידע והצעות מחיר להורדת עלויות הביטוח

ביטוח רכב : ביטוח דירה : ביטוח חיים : ביטוח בריאות : ביטוח נסיעות : ביטוח עסקים : ביטוח משכנתא : ביטוח פנסיוני

ביטוח בריאות

ביטוח בריאות פרטי

לחלק 3

הביטוח הרפואי הפרטי, או ביטוח בריאות פרטי, מתחלק לשלושה ענפים: ניתוחים מיוחדים מחו"ל, תרופות שאינן נכללות בסל הבריאות הממלכתי והשתלות איברים.

הצורך בביטוח בריאות פרטי - ישנם מקרים בהם אדם זקוק לתרופה יקרה,שאינה נכללת בסל שירותי הבריאות הממלכתי,תרופה זו יכולה להאריך את חייו, או אדם הנזקק לטיפול רפואי מתקדם ולניתוח שאינו קיים בארץ, בכל המקרים האלה זמן ,מהירות הטיפול והמענה הרפואי הם אלו שיקבעו את גורלו. כיום עניין הרפואה אינו עוד כערך "מותרות", ויותר ויותר לקוחות מבטחים עצמם ואת משפחתם בביטוח בריאות פרטי, כדי לקבל כיסוי ומגוון רחב יותר של שירותי רפואה ברמה מתקדמת ,לפעמים יותר מזו של קופות החולים. עם הזמן חברות ביטוח בריאות פרטיות הרחיבו אף הן את הנושאים הכלולים בפוליסות ביטוח הבריאות, וכיום ניתן לקבל ביטוח רפואי פרטי,בכל נושא לדוגמא { ביטוח רפואי לנשים בהריון,ביטוח רפואי לחולי סרטן ועוד...}

ביטוח בריאות - קופות החולים וסוכני הביטוח

מדריך לרכישת ביטוח בריאות - סל שירותי הבריאות

ביטוח בריאות צריך להיות נדון מתוך ידע והבנה של סל שירותי הבריאות הממשלתי. כעת , כדי להבין מהו באמת סל שירותי הבריאות, נכיר קודם את אותן ארבעת קופות החולים החזקות המציעות שירותי ביטוח רפואי לאזרחים. כך נקבל זווית הסתכלות טובה יותר אודות סל שירותי הבריאות וזכאותנו.

כאמור,במדינת ישראל פועלות 4 קופות חולים והן: מכבי שירותי בריאות, שירותי בריאות כללית, קופת חולים מאוחדת, וקופת החולים לאומית. כל אותן קופות החולים האלה, פועלות ללא מטרת רווח,ותפקידן לספק למבוטח את שירותי הבריאות הטובים ביותר. בעקבות חוק ביטוח בריאות הממלכתי, כל אזרח זכאי לקבל שירותי רפואה מאחת מקופות החולים אליה הוא משתייך.

ביטוח בריאות - סל שירותי הבריאות

מדריך רכישת ביטוח בריאות - חוק ביטוח בריאות

כל אחד מאיתנו זכאי לסל שירותי בריאות, אך האם אנחנו באמת יודעים מהו?

בעקבות החוק שנקרא "חוק בריאות ממלכתי", נדרש המחוקק להסביר לנו מה החוק כולל בחובו ומהו תוכנו ואף חובתו של המחוקק להסביר לנו על מה אנחנו משלמים ומהי זכאותנו במסגרת חוק זה. סל שירותי בריאות הינו כמו כל ביטוח אחר, שבו אנחנו משלמים פרמיה ,ויודעים לפי פוליסת הביטוח מהו גובה הפיצוי עבור תאונת עבודה,מוות ,התייעצות עם מומחים,ואף ניתוחים בחו"ל.

חוק ביטוח בריאות

בישראל קיים חוק ביטוח בריאות , שלפיו כל תושב ישראל מעל גיל 18 נדרש לשלם דמי ביטוח בריאות למוסד לביטוח לאומי. כל תושב רשאי לבחור לאיזה מקופות החולים הוא מעוניין להשתייך וזו נדרשת לספק למבוטח סל בריאות אחיד. על פי החוק, כל תושב , שעבר את גיל 18 מחויב לשלם דמי ביטוח בריאות בהתאם להכנסותיו כחוק.